In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Dnes hráme

Zajtra hráme

19:00 Rimanka
Historická budova

Nájdite nás na

thumb_facebook

Kontakty

ŠTÁTNE DIVADLO KOŠICE
Hlavná 58
042 77 Košice
T: +421 55 245 22 00
F: +421 55 245 22 12
E: sdke@sdke.sk
/
Denná pokladňa:
Pondelok - Piatok:
9:00 - 12:30 a 13:00 - 17:30
Sobota: 9:00 - 13:00
T: +421 55 245 22 69
E: sales@sdke.sk
/
VIAC KONTAKTOV
/
NAPÍŠTE NÁM

Virtuálna prehliadka

uvod1

divadlo cinohra opera

Labutie jazero sa lúči, ale nie na dlho

labutie repPo viac ako jedenástich rokoch a 62 reprízach bude mať v nedeľu 4. júna o 19:00 v Historickej budove Štátneho divadla Košice derniéru skvost svetovej baletnej literatúry Labutie jazero, ktoré v roku 2005 naštudovali Andrej a Marilena Halászovci. Obdivovatelia baletu nemusia smútiť. Už v marci 2018 sa Labutie jazero na javisko divadla vráti v novom naštudovaní hviezdneho Vladimira Malakhova a v réžii Ondreja Šotha.

Jedinečný Spartakus posledný raz v sezóne

spartakus repChcete ešte v tejto sezóne vidieť, aké netušené možnosti v sebe našiel balet v predstavení Spartakus? Repríza skvelého neoklasického baletu ruského choreografa a režiséra Kirilla Simonova je v utorok 30. mája o 19:00 v Historickej budove Štátneho divadla Košice na programe naposledy v tejto sezóne.

Čítať celý článok...

Cena primátora pre Ondreja Šotha

OcenenySothCenu primátora mesta Košice za výnimočnú choreograficko-režijnú tvorbu v európskom baletnom kontexte a za významný prínos rozvoja profesionálneho divadla v Košiciach si v nedeľu 7. mája z rúk primátora Richarda Rašiho prevzal aj umelecký šéf baletu Ondrej Šoth. Srdečne blahoželáme!

Balet privíta skvelých hostí z Česka

pokornyBalet Štátneho divadla Košice privíta na začiatku mája ďalších skvelých hostí. Šéf baletu Divadla J. K.Tyla v Plzni, choreograf Jiří Pokorný bude viesť tanečníkov košického baletu na baletných cvičeniach a tréningoch, ale aj skúškach predstavení z repertoáru baletu. Spolu s ním pricestuje do Košíc aj jeho syn Kristián, ktorý sa vo štvrtok 4. mája predstaví v postave Tadzia v repríze predstavenia Smrť v Benátkach.

Čítať celý článok...

Anna Franková v ďalších dvoch termínoch

frankova repChcete vidieť skvelú Táňu Pauhofovú v postave Anny Frankovej v experimentálnom tanečnom divadle autorského tandemu Ondrej Šoth a Zuzana Mistríková? Štátne divadlo Košice pre veľký záujem o najnovší titul v repertoári baletu zaradilo do konca aktuálnej sezóny do programu na Malej scéne ŠD Košice ešte dve reprízy predstavenia Denník Anny Frankovej. Okrem už zverejnených repríz uvedieme Denník Anny Frankovej aj v sobotu 27. mája 2017 a v nedeľu 18. júna 2017, vždy o 19:00.
RECENZIA NA OPERAPLUS.CZ

Viac článkov...

svk//gbr

Projekt Obnova budovy

Národné projekty

Button-200x83

Pozerajte nás na

youtube

Kalendár

Rezervácie

thumb_navstevnik

Festival

Partner

logo stm

Odoberanie noviniek

banner opis