In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Dnes hráme

Zajtra hráme

19:00 Rimanka
Historická budova

Nájdite nás na

thumb_facebook

Kontakty

ŠTÁTNE DIVADLO KOŠICE
Hlavná 58
042 77 Košice
T: +421 55 245 22 00
F: +421 55 245 22 12
E: sdke@sdke.sk
/
Denná pokladňa:
Pondelok - Piatok:
9:00 - 12:30 a 13:00 - 17:30
Sobota: 9:00 - 13:00
T: +421 55 245 22 69
E: sales@sdke.sk
/
VIAC KONTAKTOV
/
NAPÍŠTE NÁM

Virtuálna prehliadka

uvod1

divadlo opera balet

Rimanka naposledy v tejto sezóne

rimanka repAk chcete ešte v prebiehajúcej divadelnej sezóne vidieť úspešnú dramatizáciu slávneho románu Alberta Moraviu Rimanka, máte poslednú príležitosť už vo štvrtok 1. júna o 19:00 v Historickej budove Štátneho divadla Košice. Doprajte si skvelý divadelný zážitok s hereckým koncertom Tatiany Polákovej v hlavnej úlohe Adriany.

Čítať celý článok...

Zločin a trest sa rozlúči derniérou

zlocin dernieraŠesťdesiata repríza dramatizácie slávneho románu ruského spisovateľa Fiodora M. Dostojevského Zločin a trest bude v stredu 21. júna o 19:00 v Historickej budove Štátneho divadla zároveň derniérou. Skvost svetovej literatúry exkluzívne pre košické divadlo zdramatizoval Daniel Majling Košice a predstavenie v réžii Eduarda Kudláča malo premiéru 27. apríla 2012.

Najslávnejší gangsterský pár príde v júni

IMG 1289Prvými čítačkami začali pred niekoľkými dňami prípravy poslednej činohernej premiéry v sezóne 2016/2017, ktorou bude 9. júna uvedenie pôvodnej slovenskej hry Jakuba Nvotu Ako Bonnie a Clyde na Malej scéne Štátneho divadla Košice.

Čítať celý článok...

Ronja začína "lúpiť" v divadle

ronja repDo repertoáru činohry Štátneho divadla Košice pribudne po piatich rokoch nová rozprávka. V piatok 7. apríla má V Historickej budove ŠD Košice premiéru Ronja, dcéra lúpežníka, príbeh z pera Astrid Lindgrenovej. Nový príbeh nielen pre deti s hudbou Martina Geišberga a bojovými scénami Petra Nůseka zdramatizoval a režíroval Peter Palik. Zoznámte sa s novou inscenáciou prostredníctvom záznamu tlačovej besedy, ktorý je podfarbený fotografiami Jána Štovku z predstavenia.
ZÁZNAM TLAČOVEJ BESEDY

Lindgrenovej deti učia žiť aj dospelých

palikRežisérom novej rozprávky Ronja, dcéra lúpežníka, ktorá bude mať premiéru v piatok 7. apríla na javisku Historickej budovy Štátneho divadla Košice, je Peter Palik. V rozhovore s dramaturgičkou Miriam Kičiňovou hovoril o prvom stretnutí s týmto príbehom, ale aj o tom, v čom sú deti v rozprávkach Astrid Lindgrenovej výnimočné a ako učia žiť aj dospelých.

Čítať celý článok...

Viac článkov...

svk//gbr

Projekt Obnova budovy

Národné projekty

Button-200x83

Pozerajte nás na

youtube

Kalendár

Rezervácie

thumb_navstevnik

Festival

Partner

logo stm

Odoberanie noviniek

banner opis